Indywidualne wkładki 3D podologiczne optymalizują ustawienie stopy oraz stawu skokowego. Korygują również płaskostopie. Coraz więcej osób korzysta z pomocy podologów specjalizujących się w różnych problemach naszych stóp. Najczęściej korzystają z usług podologicznych osoby cierpiące na odciski, modzele, odgnioty, wrastające paznokcie, pękające pięty. Nasz produkt przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych oraz wzmacnia działanie specjalistycznych zabiegów. Wkładki 3D podologiczne wykonujemy zgodnie z indywidualnym modelem stopy i zaleceniami podologa.

Podolog diagnozuje bolące miejsca pod które projektujemy specjalne odciążenia. W praktyce daję to bardzo dużą ulgę w czasie stawiania stopy, ponieważ bolące miejsce nie jest naciskane całym ciężarem ciała. Odciążony może być również nerwiak Mortona lub ostroga piętowa. Problemów jest znacznie więcej i do każdego podchodzimy indywidualnie w fazie projektu. Ponieważ materiał wkładek podologicznych Presto absorbuje ponad 50% mikro naprężeń i mikro wstrząsów w czasie ruchu, to generujemy również odciążenie dla całego układu kostnego i stawów człowieka. Efektem jest komfort w postaci zmniejszenia zmęczenia po całym dniu pracy i chodzenia. Odciążony jest również kręgosłup oraz stawy, co zmniejsza dolegliwości bólowe i przedłuża ich prawidłowe działanie. Wkładki podologiczne do butów pomagają również odpocząć stopie. Materiał bazowy wkładki pracuje jako amortyzator w obuwiu i nie dopuszcza do uderzeń kości stopy bezpośrednio w twardą powierzchnię. 

Ponieważ człowiek dziennie wykonuje średnio od kilku do kilkunastu tysięcy kroków, dlatego stopy w bucie z amortyzującą wkładką podologiczną są zdecydowanie mniej zmęczone. Dodatkową cechą pomagającą stopie jest podparcie wysklepienia stopy, które zapobiega powstawaniu płaskostopia podłużnego, a poprzez pelotę również płaskostopia poprzecznego. Płaskostopie poprzeczne jest jedną z głównych przyczyn powstawania halluksów. Korzystanie z indywidualnych wkładek skutecznie zapobiega temu problemowi. Wkładki podologiczne 3D nie przyjmują wilgoci co w dużej mierze zapobiega powstawaniu grzybicy stóp i paznokci. Blokowanie środowiska dla grzybicy zwiększa skuteczność zabiegów podologicznych. Wkładki 3D są wyłożone delikatnym materiałem minimalizującym tarcie, co jest bardzo istotne dla diabetyków oraz stopy wrażliwej, ponieważ zapobiega powstawaniu groźnych ran i obtarć.

Wkładki podologiczne mają indywidualnie zaprojektowaną stabilizację pięty. Daje to dodatkową amortyzację w czasie ruchu i pełni funkcję ortezy. Z tego powodu są bardzo lubiane przez kierowców szczególnie przy dłuższych trasach jazdy. Wkładki podologiczne 3D Presto przeznaczone są zarówno dla osób pełnoletnich jak i dla dzieci. Dzieci często biegają po twardych nawierzchniach co powoduje odbicia pięty i śródstopia jeśli w obuwiu nie ma amortyzujących wkładek 3D. Najmłodsze dziecko które miało odciski na stopach miało niecałe 3 lata, a najmłodsze dziecko z halluksami 11 lat. Wkładki 3D Presto są produktem medycznym  i posiadają wymagane certyfikaty  europejskie.

Gabinet Przyjazny Dzieciom
Gabinet Przyjazny Dzieciom