Jak przygotować się do zabiegu podologicznego?

/

Jak przygotować się do zabiegu podologicznego? - Stacja Pielęgnacja Warszawa
01.

Pierwsza wizyta

Stopy są obrazem naszego ciała. Dlatego podczas pierwszej wizyty przeprowadzimy z Tobą wywiad. Będziemy pytać o historię choroby, stan Twojego zdrowia, uczulenia oraz zażywane leki.
 
Obejrzymy Twoje stopy przyglądając się skórze, paznokciom i ich anatomii. To nam pozwoli ustalić przyczyny Twoich problemów. Wywiad i badanie podologiczne pozwoli nam na ustalenie dalszego planu terapii. Wytłumaczymy Ci na czym polega Twój problem i co trzeba zrobić, żeby Cię od niego uwolnić. W razie potrzeby skierujemy Cię do specjalistów lub poprosimy o wykonanie dodatkowych badań.
.02

Przed wizytą

Tuż przed wizytą wystarczy jedynie umyć i osuszyć stopy. Nie obcinaj paznokci, nie usuwaj zrogowaceń, nie stosuj preparatów aptecznych i nie mocz długo stóp tuż przed przyjściem. Zmyj lakier, zdejmij żel lub hybrydę z płytki paznokciowej. Zrezygnuj ze stosowania kremów, maści, sprayów i zasypek.

Włóż buty, w których na co dzień chodzisz – podolog ocenia także obuwie, gdyż jest to pomocne w ocenie występujących dolegliwości.

Jeśli przyjmujesz stale leki, a nie jesteś w stanie zapamiętać ich nazw to spisz je na kartce, a kartkę wręcz na wizycie podologowi. Nierzadko zażywane lekarstwa mają wpływ na zdrowie stóp, dlatego tak ważne jest, aby wspomnieć o nich podczas wizyty. Podobnie sprawa wygląda w przypadku chorób przewlekłych takich jak cukrzyca – o nich także trzeba poinformować podologa.

Umów się na wizytę!

Jeśli już wiesz co zrobić przed pierwszą wizytą to umów się już dziś! Zadzwoń do nas, aby umówić z nami wizytę.

Nasz gabinet podologiczny jest przyjazny dzieciom w każdym wieku!