Ludzie noszą buty przez większa część dnia. W trakcie codziennych czynności, ludzkie stopy wydzielają do 250 ml potu dziennie . Ciepło i wilgoć, która gromadzi się w butach jest idealnym miejscem do rozwoju grzybów oraz różnych bakterii, które są odpowiedzialne za brzydki zapach obuwia, grzybice skóry i paznokci oraz wiele chorób na tle skórnym. Dlatego regularne czyszczenie oraz sanityzacja obuwia jest tak istotna, jeśli  używasz butów przez 8-12 godzin dziennie. Producenci większości butów nie zalecają a wręcz zabraniają klasycznego mokrego prania obuwia.

Stosujemy 3 etapowy system sanityzacji KLENZ:

Zgazowanie ozonem – ozonowanie w pierwszymetapie, wbudowany generator ozonu wytwarza ozon w postaci gazu (Plasma Radical Sanitizing Air). Następnie powstały gaz jest podgrzewany przez termowentylator i wtłaczany pod ciśnieniem specjalnym kanałem bezpośrednio do komory lub wielu komór, działając bezpośrdnio na umieszczone obuwie. Efektem pierwszego etapu czyszczenia jest sanityzacja, deodoryzacja oraz suszenie obuwia.

Odprowadzenie zużytego gazu – zużyty oraz zanieczyszczony gaz (mieszanka ozonu, powietrza imikroflory oraz potu) jest odsysany z komory i wstępnie oczyszczany w specjalnym filtrze (BioBall).

Dezynfekcja ultrafioletem  – wstępnie oczyszczona mieszanka gazu, przechodzi przez komorę z ultrafioletem, która zabija wszelkie mikroorganizmy pozostałe  w procesie dezynfekcji i sanityzacji. Następnie całkowicie zneutralizowane powietrze pod kątem gazowym i biologicznym zostaje przepuszczone przez ostatni system filtracyjny jakim jest filtr węglowy. Końcowym efektem całego złożonego procesu  jest sanityzacja, deodoryzacja całego obuwia. Urządzenia działa w obiegu zamkniętym, które nie nie przepuszcza zanieczyszczonego gazu do otoczenia, ozon zostaje całkowicie rozłożony i nie stanowi żadnego zagrożenia dla użytkowników urządzenia jak i środowiska.

Obuwie ozonujemy za dodatkową opłatą podczas zabiegu.

Możesz też, umówić się jeżeli chcesz nam przywieść większą ilość butów do ozonowania i odebrać za 24h.

Świadczymy również usługę door2door ozonowania obuwia, przyjedziemy i odbierzemy buty na terenie Warszawy (min. 5 par butów – dodatkowa opłata 100 PLN)

Gabinet Przyjazny Dzieciom
Gabinet Przyjazny Dzieciom