Dietetyka

/

Społeczeństwo nadal ma stosunkowo niską świadomość żywieniową. Zauważyć można powszechny brak nawyku lub nieumiejętność czytania etykiet i składu produktów, jakie spożywamy na co dzień.

Dlaczego odpowiednia dieta jest ważna?

Nadmierne kalorie lub ich zbyt duży deficyt powodują, że latami nie dostarczamy do organizmu odpowiednich składników, co przekłada się na nadwagę lub otyłość lub przeciwnie, na niedowagę i niedożywienie. Nawet zachowując stosunkowo dobrą sylwetkę, przy nieodpowiednim stylu odżywiania, wywołujemy w organizmie wiele stanów zapalnych, z którymi wiążą się liczne problemy ze zdrowiem, często wynikające z niedoborów witamin, czy składników mineralnych, zaburzają prawidłowe funkcjonowanie kluczowych narządów, niekiedy wpływają zwłaszcza u kobiet na gospodarkę hormonalną. Nieodpowiedni sposób odżywiania, poprzez przewklekłe niedobory czy nasilone stany zapalne, nierzadko prowadzi do nietolerancji pokarmowych, a w niektórych sytuacjach zdrowotnych nawet do alergii, które mogą objawiać się między innymi zmianami skórnymi, a na pewno obniżać komfort życia. Mogłoby się wydawać, że to całkiem sporo, jak na skutki nieprawidłowego odżywiania, prawda? Jednak lista jest znacznie dłuższa! Nasz organizm po prostu nie funkcjonuje prawidłowo, dajemy przestrzeń do namnażania szkodliwych bakterii, niszczymy mikrobiotę jelitową, aktywujemy wiele markerów stanu zapalnego.

Dietetyka Warszawa - stacjapielegnacja.pl

Kompleksowa opieka dietetyczna

Kompleksowa opieka nad pacjentem polega właśnie na znalezieniu przyczyn problemu i podjęciu stosownych działań szytych na miarę, dzięki którym uda się przyczynę całkowicie usunąć, bądź ograniczyć jej skutki. Żywność nie jest lekiem, ale może wspierać proces zdrowienia i farmakoterapię, tym samym poprawiając jakość życia. Nie trzeba kupować mnóstwa suplementów, aby czuć się dobrze i poprawić swój dobrostan fizyczny i przy okazji psychiczny. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, ile miesięcznie wydajemy na leki, witaminy, specjalne maści, czy konsultacje medyczne i badania. Być może dałoby się tego wszystkiego uniknąć, mając wiedzę, którą przekaże dietetyk? Co więcej można podejść do problemu kompleksowo. Współpraca z lekarzem, dietetykiem, specjalistami od dedykowanych problemów jak podolog, kosmetolog, rehabilitant czy trener personalny, a nawet psycholog, psychodietetyk czy coach – to specjaliści, którzy na pewno pozwolą wprowadzić wiele dobrych i trwałych zmian w życiu każdego pacjenta. Nie sztuką pobrać receptę. Czasami odpowiednio zmoderowana rozmowa zdziała więcej, niż dobry lek.

Nasza oferta

Zatem jeśli trafiłeś do naszego gabinetu podologicznego, bo masz problemy ze stopą i nie jest to uraz mechaniczny, warto zasięgnąć opinii dyplomowanego dietetyka.

Oferujemy:

  • Poradnictwo dietetyczne polegające na zebraniu dokładnego wywiadu zdrowotnego, analizie wyników badań, poznaniu nawyków żywieniowych i trybu życia pacjenta. Na podstawie tych danych, przygotujemy spersonalizowane zalecenia żywieniowe, przykładowy jadłospis czy listę produktów wymagających ograniczenia bądź eliminacji, produktów zalecanych oraz niezbędnej suplementacji. Oprócz rozmowy i wywiadu pacjent w ciągu kilku dni roboczych otrzymuje mailowo od naszych specjalistów opracowany plan.
  • Konsultacja dietetyczna obejmująca poradnictwo dietetyczne oraz ułożenie dedykowanego jadłospisu na 1 tydzień lub 2 tygodnie lub na życzenie pacjenta na dłuższy okres – każdy jadłospis tworzony jest indywidualnie, nie używamy gotowych szablonów. Na wizycie dietetyk dopyta o preferencje żywieniowe, aby menu zawierało wyłącznie produkty, które toleruje i chciałby zawrzeć w swojej diecie.
  • Wizyta kontrolna dotyczy przede wszystkim pacjentów, którzy ustalili sobie konkretny cel, otrzymali jadłospis i chcą po określonym czasie podzielić się swoimi odczuciami, doświadczeniami, progresem bądź jego brakiem. Wspólnie z dietetykiem zostanie dokonana modyfikacja bądź ustalony dalszy plan działania. Wizyta ta nie jest jednak egzaminem, ani rozliczeniem. To szansa na doprecyzowanie i lepsze zrozumienie pewnych kwestii, które wraz z upływem czasu mogły zacząć budzić wątpliwości.
  • Konsultacja psychodietetyczna skierowana jest do osób, które potrzebują podejść do zmian niesztampowo. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą rewolucji w swoim życiu, a wolą metodę małych kroków.
Nasz gabinet podologiczny jest przyjazny dzieciom w każdym wieku!