Ozonowanie obuwia

/

Ludzie noszą buty przez większa część dnia. W trakcie codziennych czynności, ludzkie stopy wydzielają do 250 mililitrów potu dziennie. Ciepło i wilgoć, która gromadzi się w butach jest idealnym miejscem do rozwoju grzybów oraz różnych bakterii, które są odpowiedzialne za brzydki zapach obuwia, grzybice skóry i paznokci oraz wiele chorób na tle skórnym. Dlatego regularne czyszczenie oraz sanityzacja obuwia jest tak istotna, jeśli  używasz butów przez 8-12 godzin dziennie. Producenci większości butów nie zalecają, a wręcz zabraniają klasycznego mokrego prania obuwia.

Stosujemy 3 etapowy system sanityzacji Klenz

Etap #1: Zgazowanie ozonem

Ozonowanie w pierwszym etapie, wbudowany generator ozonu wytwarza ozon w postaci gazu (Plasma Radical Sanitizing Air). Następnie powstały gaz jest podgrzewany przez termowentylator i wtłaczany pod ciśnieniem specjalnym kanałem bezpośrednio do komory, działając bezpośrednio na umieszczone obuwie. Efektem pierwszego etapu czyszczenia jest sanityzacja, deodoryzacja oraz suszenie obuwia.

Etap #2: Odprowadzenie zużytego gazu

Zużyty oraz zanieczyszczony gaz (mieszanka ozonu, powietrza imikroflory oraz potu) jest odsysany z komory i wstępnie oczyszczany w specjalnym filtrze (BioBall).

Etap #3: Dezynfekcja ultrafioletem

Wstępnie oczyszczona mieszanka gazu, przechodzi przez komorę z ultrafioletem, która zabija wszelkie mikroorganizmy pozostałe  w procesie dezynfekcji i sanityzacji. Następnie całkowicie zneutralizowane powietrze pod kątem gazowym i biologicznym zostaje przepuszczone przez ostatni system filtracyjny jakim jest filtr węglowy. Końcowym efektem całego złożonego procesu  jest sanityzacja, deodoryzacja całego obuwia. Urządzenia działa w obiegu zamkniętym, które nie nie przepuszcza zanieczyszczonego gazu do otoczenia, ozon zostaje całkowicie rozłożony i nie stanowi żadnego zagrożenia dla użytkowników urządzenia jak i środowiska.

Ozonowanie obuwia Warszawa - stacjapielegnacja.pl
Ozonowanie obuwia Warszawa - stacjapielegnacja.pl
Nasz gabinet podologiczny jest przyjazny dzieciom w każdym wieku!