PAPS – obuwie zdrowotne z myślą o potrzebach

/

Paps BASIC/CLASSIC/KIDS i wkładki IS 00189 są zarejestrowane jako produkty medyczne w Unii Europejskiej (zgodnie z Klasą I, zgodnie z regułą 1). Służą do zapobiegania i leczenia wielu dolegliwości związanych ze stopami. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami z tego artykułu oraz kontaktu w celu konsultacji.

Wyrób medyczny zaprojektowany przez specjalistów

Buty firmy PAPS to wyrób medyczny, który projektowany jest wraz ze specjalistami z zakresu ortopedii i podologii, by pomagać w niwelowaniu zróżnicowanych schorzeń stóp. Opracowany został z myślą o wieloletnim użytkowaniu, dzięki czemu można go naprawić, wymieniając między innymi specjalistyczną wkładkę, która przedłuża żywotność obuwia. Ponadto obuwie wykonywane jest wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu, a brak nadmiernego przetwarzania i produkowania zapasów, pozwala firmie na realizowanie prośrodowiskowej postawy. Firma w procesie produkcji przestrzega wysokich norm środowiskowych, a także nie używa farb i klejów, stosując jednocześnie oszczędne wzornictwo. Obuwie wykonane jest z filcu, przez co zapewnia użytkownikom komfort termiczny, bez konieczności wykorzystywania szkodliwych dla środowiska materiałów i procesów. W porównaniu ze sztucznymi materiałami, filc wykazuje dużą trwałość.

Obuwie PAPS Warszawa od stacjapielegnacja.pl

Technologia zapobiegająca problemom, wykorzystywana do leczenia dolegliwości w obrębie stóp

PAPSy są wyrobem medycznym, wykonywanym na specjalne zlecenie i dostosowanym do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dzięki temu PAPSy stały się wyjątkowym sposobem na zmniejszenie dolegliwości i wspomagającym proces leczenia schorzeń stóp. Wykorzystywane są one między innymi przez pacjentów, posiadających problemy takie jak haluksy, ostrogę piętową, palce młotkowate czy rozległe modzele. Wyrób ten doskonale sprawdza się także w leczeniu płaskostopia u dzieci i nastolatków.

Obuwie PAPS przeznaczone jest do użytku w pomieszczeniach zamkniętych, przez co będzie idealnym zastępnikiem dla domowych kapci. Pacjentom, którzy korzystają na co dzień z wkładek ortopedycznych lub specjalistycznego obuwia, pozwolą na zachowanie ciągłości terapii nawet w warunkach domowych. Posiada ono profilowaną wkładkę 3D, zapewniającą stabilizację pięty i wsparcie łuku podłużnego stopy. Wkładka działa również jak amortyzator, redukując skutki chodzenia po twardym podłożu, np. panelach czy kaflach, co przekłada się na niezwykłą wygodę użytkowania. Podeszwa PAPSów wykonywana jest z wykorzystaniem technologii FITFORM bądź FOOTFORM – posiada kształt anatomicznego obrysu stopy, dostosowując się tym samym do jej indywidualnego profilu.

Obuwie nie tylko dla schorowanych stóp

PAPSy pokochało już wielu użytkowników w całej Europie, dlatego oprócz klasycznego modelu – PAPS BASIC, stworzono jeszcze kilka modeli, dostosowanych do konkretnej grupy użytkowników.

PAPS CLASSIC stanowi optymalny wybór, zawierający większość technologii i rozwiązań, stworzonych przez firmę. Dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych z otwartymi i zamkniętymi palcami.

PAPS KIDS to doskonała propozycja dla najmniejszych stópek, wykonana z oddychającego filcu wełnianego. Obuwie posiada głęboką, stabilną podeszwę oraz profilowaną wkładek, z możliwością wymiany jej na wkładkę korekcyjną. Wersja KIDS dostępna jest w trzech kolorach – żółtym, szarym i czerwonym.

PAPS MEDIC to model skrojony z myślą o przeznaczeniu roboczym, idealnie sprawdzający się w środowisku medycznym. Podeszwa w tej wersji wykonana została z poliuretanu, odpornego na częste czyszczenie i kontakt ze zróżnicowanym podłożem zewnętrznym. Ponadto model ten wykonany jest w całości z materiałów łatwych do czyszczenia.

PAPS SANDALS to odpowiedź na potrzeby pacjentów, którzy na okres letni szukają komfortowego obuwia leczniczego. W tym modelu zastosować można wkładkę indywidualną, a także dopasowywać szerokość i wysokość buta poprzez paski o dużym zakresie regulacji. Niezależnie od tego, jaki model będzie finalną decyzją użytkownika, będzie to na pewno najlepszy wybór, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Nasz gabinet podologiczny jest przyjazny dzieciom w każdym wieku!